Başkan Özgökçe Yılın İlk Hacı Adaylarını Uğurladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Özgökçe Yılın İlk Hacı Adaylarını Uğurladı

Admin | 19 Temmuz 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Van’dan bu yıl Hac Farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden ilk hacı adayı kafilesini yolcu etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları gece yarısı Van Ferit Melen Hava Limanı’nda Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Müdiresi Gül Ebinç, Van İl Müftülüğü yetkilileri ile yakınları tarafından uğurlandı. Uğurlama töreninde hacı adaylarına tek tek hayırlı yolculuk dileyen Başkan Özgökçe, Türkiye’nin, 15 Temmuz gibi ağır darbe girişimleri ve ihanetler yaşadığını belirterek, “Çok şükür devletimiz ve milletimiz bütün bu musibetlerin üstesinden elele geliyor. Bu kadar badirenin atlatılması ancak sizlerin mübarek beldelerde yapacağınız külli dualarıyla mümkün olacaktır. İçten ve dıştan şer odaklarına ve Yedi düvele karşı, hainlere ve satılmışlara karşı en büyük gücümüz iman dolu kalplerin duasıdır. İnşallah bu güne kadar tüm Hacılarımızın yaptığı gibi, mübarek topraklarda ve Mekke-i Mükerreme’de, Kabe’de ve Medine-i Münevvere’de dualarınızla Aziz

vatanımıza, kahraman milletimize kalbi ve ruhi dualar edeceksiniz, kol kanat gereceksiniz. Allah bu mübarek yolculuğunuzu hayırlı, uğurlu ve bereketli eylesin, dualarınızı dergahı izzetinde kabul buyursun” dedi.

Hacı adaylarını kutsal topraklara gittikleri zaman özellikle kendi ve yakınları için yaptıkları duaya zor dönemlerden geçen cennet memleketimize, ümmeti Muhammed (Sav)’e, tüm mazlumların umudu ve Başkomutanımız ve ilk Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hususi dua yapmalarını isteyen Başkan Özgökçe, “Tüm Dünyanın durumunu herkes aşikar görüyor, dünyanın her tarafı adeta kan ağlıyor, özellikle diyarı İslam olan Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta, Myanmar’da, Afganistan’da uygulanan zulme uğrayan müminlere lütfen kalben ve ruhen dua edelim. O beldeler duaların kabul olduğu mekanlardır. Bizden selam götürün Allah’ın Resulüne, Fahri Kainat’a, inşallah sağ ve Salim döner, hayatınızın bundan sonraki kısmında Hacı olarak vatana, millete ve devlete kadim hizmetlerde bulunmayı Rabbim nasip ve müyesser eylesin. Hakkınız helal ediniz. Hepinize kalben ve Ruhen hayırlı yolculuklar dilleriz” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle