Hoşgeldiniz  

Başkan Erdoğan’dan AİHM Kararına Tepki’Terör Seviciliği Yapmayın’

Admin | 21 Kasım 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yasin Börü ve 52 kişinin katledildiği 6-8 Ekim Olaylarının planlayıcısı ve azmettiricisi olan Selahattin Demirtaş hakkında, “Serbest bırakılsın” kararı veren AİHM’ye sert tepki göstererek, “Düpedüz Tterör sevicilik” dedi.

ürkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 48. Muhtarlar toplantısında konuştu. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Yasin Börü ve 52 kişinin katledildiği 6-7 Ekim Olaylarının planlayıcısı ve azmettiricisi olan Selahattin Demirtaş hakkında verdiği karara tepki gösteren Başkan Erdoğan, “AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Neymiş? Türkiye, terör örgütü PKK ile iltisaklı bir partinin eski genel başkanının yargılandığı davada özgürlük, güvenlik ve seçim hakkını ihlal etmiş. Peki siz AB organlarından herhangi birinin, aynı zatın 6-8 Ekim olayları sırasında insanları, tamamı yalan olan beyanlarla galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu?”dedi.

Dermitaş hakkında özgürlük bahanesiyle “serbest bırakılsın” kararı veren AİHM’nin kararını “Bunun adı özgürlük değil, düpedüz terör perestliktir, terörist seviciliktir.” diye yorumlayan Başkan Erdoğan, “Türkiye’de darbeye teşebbüs eden FETÖ’cüleri baş tacı eden hiçbir ülkenin, hiçbir kurumun demokrasinin adını ağzına almaya hakkı yoktur.” dedi.

“O ÇOK SEVDİĞİNİZ TERÖRİSTLER SİLAHLARINI SİZE DE ÇEVİRECEK”

Erdoğan, PKK’ya verilen desteği görmezden gelenlerin verdiği kararları hiçbir zaman ciddiye almadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa Birliği’nin bizatihi kendisinin terör örgütü olarak kabul ettiği, hayata gözlerini açmamış çocuktan 80 yaşındaki ihtiyara kadar her yaştan on binlerce insanın katili PKK’ya verilen desteği, bu zalimlerin kurbanlarından esirgeyenleri hiçbir zaman ciddiye alamayız. O çok sevdiğiniz teröristler, çıkarlarına dokunduğunuz gün sadece nefretlerini değil silahlarını da size çevireceklerdir.”

GEZİ’Yİ ÖVENLER, PKK’YI DA ÖVER FETÖ’YE DE DESTEK VERİR”

Gezi olaylarını eleştiren Erdoğan, “Gezi olayları tıpkı CHP’nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye’nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir. Gezi’yi övenler, gizli veya açık, PKK’yı da över FETÖ’ye de destek verir.” ifadelerini kullandı.

“İHBARLARIN YAPILDIĞI DEPOLARI BASACAĞIZ”

Dolar üzerinden Türkiye’ye yapılan ekonomik operasyonu fırsat bilerek stokçuluk yapanları eleştiren Erdoğan, “Patatesleri soğanı stokluyorsunuz dedim bundan sonra aldığımız ihbarlar sebebiyle bütün bu stokların yapıldığı depoları basacağız. Kimse benim halkıma pahalı ürün yedirme hakkına sahip değildir. Ondan sonra hastalıklı çürüdü diyorlar sen çürüttün bunlar havasız kalırsa tabii ki çürüyecek.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle