Başkan Erdoğan Trump’la Görüştü - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Erdoğan Trump’la Görüştü

Admin | 16 Temmuz 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la görüştü. İki liderin, Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde ele alınan konuların fikri takibini yaptığı belirtildi.

Yeni Türkiye’nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li mevkidaşı Donald Trump’la telefonda görüştü. İkili, Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde tartışılan konuların takibini yaparken; Suriye’deki gelişmeler üzerine fikir teatisinde bulundu.

Türkiye ile ABD daha önce Münbiç’ten teröristlerin çıkarılması konusunda anlaşmış, bir süredir de bölgedeki tasfiye sürüyordu. Telefon görüşmesinde ortak yol haritası belirlemenin, Suriye meselesinin çözümü için iş birliğinin önemi de konuşuldu.

Öte yandan Erdoğan, Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Helsinki’de gerçekleştirilecek 3’lü zirve için ‘başarı’ dileklerinin de gündeme geldiği belirtildi.

Bu arada Türkiye – ABD arasındaki “adli” konulara da değinilen Erdoğan – Trump görüşmesinde, her alanda ikili iş birliğinin daha da geliştirilmesi kararlılığının teyit edildiği belirtildi

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle