Başkan Birdal'dan Kurban Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Birdal’dan Kurban Bayramı Mesajı

Admin | 10 Ağustos 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler ( TÜMKİAD) Derneği Van İl Başkanı ve Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Bölge Başkanı İş Adamı Müslim Birdal Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Hoşgörünün, küskünlüğün sona erdiği, insanların birbiriyle kucaklaştığı bir bayrama daha girdiklerini özellikle de paylaşmanın en güzel günlerine girildiğini ifade eden Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler ( TÜMKİAD) Derneği Van İl Başkanı ve Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Bölge Başkanı İş Adamı Müslim Birdal mesajında şunları  dile getirdi;”Mübarek bir Kurban Bayramına daha yakınlaştık, Bayram arifesinde yaşadığımız mutluluk ve sevinçlerimiz her bayram sevdiklerimizle daim olsun. Kurban Bayramlarının en büyük önemi paylaşmaktır. Veren el alan elden üstündür düşüncesiyle hareket edeceğimiz bugünlerde, gerçekten de ihtiyaç sahibi insanlara elimizi çekinmeden uzatmamız gerekmektedir. Allah’ın bize emrettiği önemli konulardan birisi de bayramları paylaşmaktır, bu düsturla hareket ederek Kurban bayramımızı en güzel şekilde idrak etmeliyiz. Adayacağımız kurbanların sevaplarını kazanmanın yanı sıra, kesilen her kurbanı yetime öksüze ihtiyaç sahiplerine ulaştırma noktasında elimizden geleni yapmalıyız. Paylaştıkça daha güzel bayramlar yaşayacağız. Küskünlükleri bir kenara bırakıp kucaklaşmalıyız, samimiyetimizi yüzümüze yansıtarak, insanlarla konuşmalı sevgimizi paylaşmayalıyız.
 Bu duygu düşüncelerle kıymetli Vanlı  hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.” Dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle