resim
Başkan Berge'den Uyarı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Berge’den Uyarı

Admin | 18 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

VAN ESOB Başkanı Berge, bayram alışverişinde mutlaka maske takılmasını ve sosyal mesafeye uyulmasını istedi.

Dünyanı etkisi altına alan koronavirüse karşı tedbirli olma çağrısını yenileyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, bayram alışverişinde mutlaka maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması çağrısı yaptı. İşte başkan Berge’nin açıklaması:

“Kurallara uymak hayati önem taşıyor”
“Koronavirüs sürecini her anlamda en az zararla atlatabilmemiz için kurallara uymamız hayati önem taşıyor. Bu noktada hem vatandaşlarımızın hem esnaf ve sanatkarımızın kurallara mutlaka uyması gerekiyor. Aksi takdirde başta sağlık olmak üzere birçok alanda normalleşmeye geçemeyiz.”

“Seyyar satıcılara izin verilmemesi doğru bir karardır”
“Van Valiliği bu bayramda seyyar satıcılara tezgah kurma izni vermemiştir. Virüs tehdidi devam ederken Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez’in aldığı bu kararın doğru olduğunu düşünüyoruz. Zira tezgah önlerinde meydana gelecek yığılmalar virüsün yayılmasına neden olacaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız bayram alışverişlerini daha güvenli olan işyerlerinden yapmalarıdır.”

“Yoğunluğa neden olunmamalı”
“Bayram alışverişinde bir yoğunluğa neden olmamak adına esnafımızın gerekli tedbirleri alması gerekiyor, vatandaşımızın da bu tedbirlere göre hareket etmesi elzemdir. Yoğunluğa neden olmayacak şekilde alışveriş yapılmalıdır. İşyerinde diğer müşteriler ile sosyal mesafeye dikkat edilmelidir.”

Maske, sosyal mesafe, temizlik…
“Bayram alışverişi esnasında esnafımız ve vatandaşımız muhakkak maske takmalıdır. Sosyal mesafenin korunmasının yanı sıra hijyen kurallarına uyulmalı. Esnafımız işyerini düzenli aralıklarla muhakkak temizlemeli ve dezenfekte etmelidir. İşyerlerinin girişinde dezenfektan bulundurulmalı ve her müşteri ellerini dezenfekte ettikten sonra alışverişe başlamalıdır.”

“Bayram evlerimize sağlık ve huzur getirsin”
“Ramazan bayramının Van’ımıza, ülkemize ve dünyamıza sağlık getirmesini diliyorum. Tüm İslam alemine barış ve huzur içerisinde bir bayram diliyorum. Tüm Van halkının bayramını kutluyorum.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle