resim
Başkan Başdinç'ten Turgut Özal'ı Anma Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Başdinç’ten Turgut Özal’ı Anma Mesajı

Admin | 18 Nisan 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Nuri Başdinç 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle anma mesaji yayımladı.

Baskan Başdinç mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut ÖZAL’ı aramızdan ayrılışının 27. Yıldönümünde rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Turgut ÖZAL, Türkiye Cumhuriyetinin tarihine yön veren en önemli liderlerden birisidir. Türkiye cumhuriyetinin tarihi yazılırken Onun isminin anılmadan geçilmesi mümkün değildir.

Türkiye’nin çok önemli bir dönemine damgasını vurmuş olan Merhum ÖZAL, çok yönlü düşünce ve aksiyon insanı olmanın yanında başarılı bir siyaset ve devlet adamı olarak tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olarak kabul edilmiştir.
O, daima yüzü gülen ve Türkiye’nin geleceğine olan iyimserliğini hep koruyan, demokrasinin esas amacı olan halk iradesinin yönetime yansımasını sağlayan önemli bir aktör olmuştur. Özgürlüklerin ve insan haklarının ülkemizde yerleşmesi için verdiği mücadele Onun isminin Milletimizin kalbinde yer etmesinin en önemli nedenlerinden biridir.
Vefatının sene-i devriyesinde büyük devlet ve gönül insanı Turgut ÖZAL’ı hürmet ve minnetle anıyor, kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum.
Ruhu şad olsun”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle