resim
Başkan Aslan'dan Koronavirüs Uyarısı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Aslan’dan Koronavirüs Uyarısı

Admin | 16 Mart 2020 | Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Organize ve Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, Koronavirüs’ten korunmak ve bu durumdan faydalanan fırsatçılar için bir dizi uyarılarda bulundu.
Yer yüzü coğrafyası son dönemlerde çok ciddi bir sınav vermektedir” diyen Başkan Aslan , Özellikle küresel krizlerde çare üretme konusunda çaresiz kalmaktadır.

İnsani değerlerin sınandığı, açlığın sefaletin had safalara ulaştığı, zulmün, tecritin başını alıp gittiği ,adaletsizliğin ayyuka çıktığı tam bu dönemde bir virüsün türemesi ve bütün insanlığı tehdit eder boyutlara ulaşması ile modern dünya yeni bir krizle karşı karşıya kalmıştır.
Modernite, yüksek teknoloji, bilim dünyası, gelişmiş tıp bu virüse çare üretmekte yetersiz kalmaktadır .Dünya sağlık örgütü, dünyanın en gelişmiş devletleri bu hastalığa karşı ancak tavsiyelerden öteye gidememektedirler. Şu ana kadar ülkemiz Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda başarılı bir performans sergilemektedir. Tüm bileşenleri ve halkı ile mükemmel bir uyumla virüse karşı etkin bir mücadele yürütülmektedir. Ülkenin gücü ve halkın büyüklüğü bu tür kriz ortamlarında ortaya çıkar. Şimdiye kadarki süreçte kanaatimizce devletin yetkili kurumları üstüne düşeni yapmışlar ve yapmaya çalışmaktadırlar. Bizlerde halk ve iş dünyası olarak kendimizin ve halkımızın sağlığını düşünerek ona göre hareket etmeliyiz. Panikten uzak halkı kaos ortamlarına sürüklemeden, sağduyulu, yapılan uyarıları dikkate alarak almamız gereken önlemleri almalıyız. Yapılan çalışmalara alınan önlemlere hem riayet etmeliyiz hem de uygulama safhasında katkı sunmalıyız .Özellikle iş dünyası olarak bu tür kriz ortamlarında insanlarımızın ihtiyaç duydukları temel gıda olsun ,temizlik ve hijyen malzemesi olsun kısacası halkımız ihtiyaç duyduğu tüm mal ve hizmetler konusunda gerekli hassasiyeti göstererek tedarik konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmamalıyız. Bu tür ortamlarda kaos yaratmak isteyen ve kriz ortamını kendilerine ekonomik kazanç olarak devşirmek isteyen leş kargalarına fırsat vermemeliyiz.
Puslu havayı bekleyen kurtlar çok olur. Bizler iş dünyası ,halkımız ve devletimizle el ele vererek tuzakçılara, menfaatçi çetelere fırsat vermeden süreci sıhhatli bir şekilde yürütmeliyiz. Oto kontrol mekanizmasını kendi içimizde oluşturmalıyız. ”Haydi Ya Allah” Büyük ülke güçlü halk sloganıyla bu küresel krize fırsata çevirebiliriz”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019