resim
Başkan Akman'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Akman’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Admin | 28 Ekim 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı’nın 96. yıldönümünü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akman mesajından;Kurtuluş Savaşı’nın her şeyini kaybetmiş olan bir milletin yeniden küllerinden doğuşunun hikâyesi olduğunu belirten Tuşba Belediye Başkanı Saih Akman, “Yaklaşık 100 yıl önce bu kutsal toprakları kendi aralarında pay etmeye çalışan lisanları, inançları farklı olan işgal güçlerinin hesaba katmadıkları tek şey Gazi Mustafa Kemal’ın önderliğindeki milletimizin cesareti ve ferasetiydi. O gün bu kötü emellerine ulaşamayanlar, ekonomik, siyasi ve askeri pek çok argümanı zaman zaman devreye sokarak vatanımız üzerindeki kötü emellerinden vazgeçmediklerini gösteriyorlar” dedi.

Topraklarında esir yaşamayı kabul etmeyen milletimizin, bu bilinç ve kararlılıkla, donanım ve imkân bakımından kendinden kat kat üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmadığının vurgulayan Başkan Akman, “Bu millet sarsılmaz imanıyla, vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atmıştır. Kurtuluş Savaşı’ndaki başarısıyla ismini bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman askerleri, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bu gün Kuzey Suriye’ye düzenlediğimiz ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıkta olduğunu gösterdi” ifadelerini söyledi.En önemlisi 96 yıl önce İstiklal Harbi’mizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize can veren ruh, bugün de dimdik ayakta olduğunun altını çizen Başkan Akman, “Bu eşsiz ruh, sergileyeceğimiz birlik, beraberlik ve kardeşlikle dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatan toprağında operasyona asla müsaade etmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi rahmet,  gazilerimizi şükranla anar, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlarım” şeklinde konuştu.              

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019