Başkan Akman 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü'nü Kutladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Akman 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü’nü Kutladı

Admin | 14 Temmuz 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 15 Temmuz günü milletin iradesini her şeyin üzerinde gören ve bu uğurda şahadet şerbetini içen şehitleri rahmet, gazi ve demokrasi nöbetçilerini de saygı ve minnetle andığını kaydetti. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine yuvalanan hain terör örgütü FETÖ üyelerinin gerçekleştirmeyi planladığı darbe girişiminin milletin zaferiyle sonuçlandığını belirtti. FETO Terör örgütünün milli birlik ve beraberliğe yönelik gerçekleştirmek istediği hain darbe girişimi karşısında aziz milletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara aktığını dile getiren Başkan Akman, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar. Fakat milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmadı ve meydanları darbecilere bırakmadı” dedi. 

Hain darbe girişim nedeniyle 250 vatan evladının şehit olduğunu ve 2 bin 500’e yakın vatandaşın ise gazi olduğunu hatırlatan Başkan Akman, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum” ifadelerini kullandı. 

İslam inancına göre ‘Şehitlik’ makamının Peygamberlikten sonraki en yüksek makam olduğunu ifade eden Başkan Akman, “Ondan sonra gelen makam gaziliktir. Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük payı vardır. Bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. O nedenle hep birlikte 15 Temmuz’u Unutmayacağız ve Unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle