Hoşgeldiniz  

Başhekim Çelik Hastanede Çöp Toplama Seferberliği Başlattı

Admin | 09 Temmuz 2019 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastenesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin ÇELİK ‘’Çöp Toplama Seferberliği ve Çevre Temizliğine Farkındalık ’’ Etkinliği Gerçekleştirdi.

  

S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastenesi bahçesinde sabah saatlerinde başlayan ‘’Çöp Toplama Seferberliği ve Farkındalık Etkinliği’ne ’’ Başhekim Doç. Dr. Sebahattin ÇELİK , Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Abdullah AŞUR , İdari Mali Hizmetler Müdürü Şehabettin IŞIK ,Kalite Destek Hizmetler Müdürü İbrahim KOÇ , Kalite Destek Hizmetler Müdür Yardımcısı Ayhan ERGENÇ, Kalite Destek Hizmetler Müdür Yardımcısı Saim MURATHAN ve İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı İrfan BAŞDİNÇ eldiven ve çöp poşetleriyle etkinliğe katıldı.
‘’Çöp Toplama Seferberliği ve Farkındalık Etkinliği ’’kapsamında hastane bahçesinde oldukça fazla çöp toplandı.
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin ÇELİK :’’ Bugün hastanemiz bahçesinde bilinçsizce atılan kimi zaman pencerelerden aşağı atılan çöpleri ,kimi zaman sigara izmaritleri, kimi zaman tüketilen ambalajlı ürünlerin çöplerini topladık.Bilinçsizce diyorum çünkü bilinçli insan evini kirletmez duyarlılığı had safhada olur. Nitekim hastanemiz bahçesi içerisinde ulaşılması kolay çok sayıda çöp kutuları ve konteynırlarımız da mevcuttur. Bugün bizlerde çöp toplarken kendi evimizi temizledik gibi düşünerek ve hissederek topladık. Hakikaten de zamanımızın büyük bir bölümünün geçtiği bir yer burası.Daha genel de ise kamuya açık bir alan ve süresiz aktif hizmet veren sağlık kurumudur.Bu nedenle halkımızdan isteğimiz çöp atarken sokakları ,parkları ,bahçeleri, kurumları evleri gibi düşünerek hareket etmeleridir .’’ diyerek sözlerine son verdi. Başhekim ÇELİK hastane bahçesinde oturan hasta yakınlarına ‘’Çevremizi kirletmeyelim, Gözümüz Gibi Bakalım .‘’sloganını kullanarak çevre temizliği ve duyarlılığı konusunda mesajlar verdi.

Başhekim ÇELİK’i hastane penceresinden gören sağlık çalışanları ”Görev başında olmasaydık yardıma gelirdik.”diyerek pencereden destek verdiler.Hastane bahçesinde toplanan çöplerle birlikte çekilen toplu fotoğraftan sonra etkinlik sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019