Başhekim Çelik Bölge Halkının Umudu Oldu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başhekim Çelik Bölge Halkının Umudu Oldu

Admin | 07 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Tüm dünya ile birlikte yurt genelinde yaşanılan küresel Koronavirüs salgını süreci nedeniyle, Pandemi hastanesi ilan edilen S.B.Ü Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde poliklinik, tedavi ve ameliyat olma gibi sağlık hizmetlerini almaktan sakınan halk Bölge hastanesini tercih etmede hiçbir kuşku yaşamıyor.

 Yaptığı ameliyatlarla bölge halkının teveccühünü kazanan Doç. Dr. Sabahattin Çelik hastaneye yoğunlaşan taleplerin karşılanması noktasında her alanda ciddi çalışmalar sergiliyor.

Başhekim Çelik pandemi sürecinde halka verilen sağlık hizmetleri ve hasta memnuniyetleri konusunda şu ifadelere yer verdi
S.B.Ü Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesini bilimsel anlamda en tepeye taşımak elbette en önemli görevimiz. Ancak, hastalarımı da yalnız bırakamıyorum, ne kadar yoğun bir mesai içerisinde çalışsam da hastalarımın ne vaziyette olduklarını görmek ve tedavi noktasında katkı sunmak istiyorum. Bu nedenle de Başhekim ,görevimden geriye kalan zamanlarımı hastalarımla geçirmek bana ayrı bir mutluluk veriyor, onların en ufak bir duası bana yetiyor. Elimden geldikçe, Rabbim bana sağlık, sıhhat verdikçe de hekimlik görevimi halkımıza sunmaya devam edeceğim.”
Hastanemizin tüm kademeleriyle beraber insanımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışıyoruz diyen deneyimli Başhekim Çelik İnsanımızın da bize yardımcı olmasını ve işimizi kolaylaştırmasını istiyoruz. Bu hastalıkla ancak bu şekilde baş edebiliriz. Mücadele tek taraflı olmaz.
“Çok zor bir süreç, dolayısıyla üzüntülü anlarımız oldu.
Hastalarımız ile yaşadığımız duygusal anlar oldu. Şu an genç hastalarımız mevcut, bunlar gerçekten bizi çok üzüyor. Daha yoğun çalışıyoruz ve tabii ki durumu daha kötü hastalarla karşılaşıyoruz. Özellikle kurallara uymayanları gördüğümüzde bu durum bizi derinden üzüyor, insanlarda bir rehavet söz konusu ancak bunun dönüşünü gerek yaşlılarda gerekse gençlerde çok açık bir şekilde görüyoruz. İnsanlarımızın özellikle toplu bulunulan yerlerde maske kullanımına daha fazla dikkat etmesini ve rehavete kapılmamasını istiyoruz.” Fırsat buldukça servis katlarında yatan hastalar ile ve muayeneleriyle birebir ilgileniyor.
Hasta yakınları ise çalışmalarımızdan dolayı çok mutlu olduklarını be nedenle Sağlık Bakanlığına, hastane yönetimine ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorlar” diye konuştu.

“Elektrik akımına kapılan yaşlı hasta iyileşerek taburcu oldu

Van’da elektrik akımına kapılarak vücudu yanan yaşlı adam S.B.Ü Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şifa buldu.

Hakkari’de elektrik akımına kapılarak vücudunda yanıklar oluşan 67 yaşındaki Tahir Turan, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10 ayda geçirdiği 10 operasyonla sağlığına kavuştu.
Hakkari’de 10 ay önce yüksek gerilim hattına kapılarak vücudu yanan 67 yaşındaki Tahir Turan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Dr.Hakan Köksal ve Yanık Merkezi Ekibinin başarılı operasyonları sonucu sağlığına kavuştu.
“Hastane Yanık Ünitesi Başarılarıyla Tarih Yazıyor

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastenesine durumu ağır bir şekilde başvuran Tahir Turan’ın ayak, baş ve boyun kısımlarında 3. ve 4.derece yanıklar mevcuttu.Yanık Merkezinde 10 ay süren 10 operasyonla Turan yeniden eski sağlığına kavuştu.
Hasta Tahir Turan, böyle büyük ve zorlu operasyonların Van Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılmasından oldukça memnun kaldığını belirterek teşekkürlerini sundu.
Başhekim Doç.Dr.Sebahattin Çelik ise 10 aylık tedavi sürecinin sonunda hasta Tahir Turan’ı hasta odasında ziyaret etti.
“Başhekim Çelik pasta keserek hastaya moral verdi
Hem sağlık hemde hasta memnuniyeti konusunda büyük hassasiyetleri olan Başhekim Sabahattin çelik 10 ay sonra sağlığına kavuşan Tahir Turan için Uzm.Dr.Hakan Köksal ve hasta yakınları ile pasta kesimi gerçekleştirilerek moral desteğinde bulundular.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle