"Balkonları Sebze Bahçesine Hazırlayın " - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

“Balkonları Sebze Bahçesine Hazırlayın “

Admin | 27 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, çiftçilere yönelik başlatmış olduğu destek çalışmalarının yanı sıra apartman sakinlerini tarımsal üretime teşvik etmek amacıyla yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.
İpekyolu Belediyesi, evinin balkonunda, terasında ya da bahçesinde sebze yetiştirmek isteyenlere ücretsiz fide dağıtıyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından domates, salatalık, biber ve patlıcandan oluşan binlerce fide, İlçe sınırlarında ikamet eden vatandaşlara dağıtılacak. Evlerinden çıkamayan vatandaşlar İpekyolu Belediyesi’nin 0538 963 65 65 numaralı WhatsApp iletişim hattına adres ve iletişim bilgilerini bırakarak fide alabilecekler. Ayrıca Whatsapp iletişim hattına başvuru yapan ilk 50 kişi arasından hasat dönemi en iyi sebze yetiştiren 3 vatandaşımıza sürpriz hediyeler verilecek.

Bütün dünyayı saran Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza hem bir uğraş yaratmak hemde kısıtlı imkanlara rağmen evlerinde tarım yapma imkanı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “ Zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Sosyal yaşamın kısıtlandığı, milyonlarca kişinin evlerine kapanmak zorunda kaldığı Covid-19 salgını sürecinde evde tarım yapmak bir başka anlam kazandı. Taze ve güvenilir gıdayı kendi eliyle üretmek isteyen ya da izolasyon koşullarını fırsata çevirmek isteyenlere destek olmak amacıyla belediye olarak bizlerde vatandaşlarımıza fide dağıtarak bu zorlu süreçte balkon tarımına katkı sunmak istiyoruz. Bu amaçla ekiplerimiz aracılığıyla evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza kendi ellerimizle fide dağıtımı yapacağız. Dünya’da balkon tarımının bir çok örneğinin olduğunu biliyoruz. Bu şekilde bir etkinlik yaparak balkon tarımını ilerleyen zamanlarda da kalıcı hale getirmek istiyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle