BAHÇESARAY'DA PKK'YA LANET SLOGANLARI MAVİ KUBBEYİ İNLETTİ - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

BAHÇESARAY’DA PKK’YA LANET SLOGANLARI MAVİ KUBBEYİ İNLETTİ

Admin | 19 Şubat 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Gara’da PKK terör örgütünün vahşetine karşı Bahçesaraylılar ayağa kalkarak tek vücut halinde “Kahrolsun Pkk” sloganı attılar.
Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuğa aldırış etmeyen yüzlerce Bahcesaraylılar AK Parti İlçe Başkanlığı önünde toplanarak sloganlar eşliğinde Pkk’yı protesto etti .


Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından masum insanların katledilmesini protesto eden, AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı halkıyla tek vücut olarak 15 Temmuz parkına kadar atılan sloganlar eşliğinde Fegiyi Teyran Kütüphanesine önüne kadar geldi.


Genci ve yaşlısı Yüzlerce insanın katıldığı teröre lanet mitingine Fegiyi Teyran Kütüphanesi önünde İlçe Başkanı Cumali Sabırlı tarafından yapılan açıklamada “Kıymetli . Bugün burada toplanmamızın nedeni 13 Şubat günü Irak’ın Gara bölgesinde alçak, hain terör örgütü PKK’nın 13 silahsız ve masum askerimizi feci şekilde şehit etmesidir. Buradan şehitlerimize Allah’tan Rahmet kederli ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Bu eli kanlı terör örgütü yıllardır ülkemizin başına çöken adeta bir kara bela haline gelmiştir. Yıllardır bu ülkenin nice askerlerini, polislerini, öğretmenlerini, devlet çalışanlarını ve sivillerini katletmiştir. 35 yılda 20 bin tane pırıl, pırıl gencimizi dağa kaçırmıştır. Bugüne kadar on binlerce vatan evladımızı acımasızca şehit etmiştir. Bu eli kanlı terör örgütü ülkemizin dört bir yanında çeşitli katliamlar yaparak çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.
İlçemizde yapılan Sündüz Katliamı, Karabet Katliamı bunun yanı sıra 1993 Başbağlar katliamı, 1987 Pınarcık Katliamı, 1993 yılında 33 askerimizi vahşice şehit ederek Bingöl katliamını yaptılar ve bunun gibi onlarca insanlık dışı kahpelik yaptılar. Bu alçak terör örgütünü Allah kahrı perişan eylesin. Aynı şekilde bu terör örgütünün iç ve dış destekçilerine Allah fırsat vermesin. Bu saldırı son olsun. Daha fazla askerimizin polisimizin sivil vatandaşımızın şehit olmasını istemiyoruz. Artık bu terör belasının yakamızdan düşmesini diliyoruz.
“DİYARBAKIR’DA ANNELERİMİZİN ŞEREFLİ DURUŞUNU ALKIŞLIYORUZ”
Diyarbakır’da evlat nöbetinde olan annelerimizin şerefli duruşunu alkışlıyor ve Bahçesaray halkı olarak sonuna kadar yanlarında olduğumuzu söylemek istiyorum. Buradan o çocuklara çağrıda bulunuyorum ailenizin daha fazla perişan olmasına izin vermeyin. Annelerinizin kederli bekleyişlerine artık son verin. Zalim terör örgütü PKK’nın elinden kurtulup devletinizin şefkatli kollarına gelin. Her zaman söylediğimiz gibi şu sözlerimizi tekrarlıyorum. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemizin süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Allah güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Kıymetli Bahçesaray halkı bu mübarek Cuma gününde bizlere katılım sağlayıp destek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle