Hizmet-İş Sendikası ile Bahçesaray Belediyesi yüzde 37'de anlaştı! - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Hizmet-İş Sendikası ile Bahçesaray Belediyesi yüzde 37’de anlaştı!

Admin | 14 Ağustos 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Bahçesaray Belediyesinde görevli işçiler için 2020-2021 yıllarını kapsayacak TİS görüşmelerinde imzalar atıldı. Bahçesaray Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen sözleşmede işçilere %37 oranında zam uygulanmasına karar verildi.

696 KHK ile taşeron firma personeli olarak görev yapan ve Belediye Şirketlerine geçirilen personellerin 30.06.2020 tarihi itibariyle Hizmet-İş Sendikası üyelerinin mağduriyetinin giderilmesi için ek protokolle iyileştirme yapıldı. TİS imza törenine Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas ve Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, atılan imzaların KHK ile Belediye Şirketlerine geçirilen işçiler için umut olduğunu söyledi.

2020 ile 2021 yıllarında Hizmet-İş üyelerini kapsayan sözleşmenin işçilerin lehine sonuçlandığına dikkat çeken Başkan Efeoğlu, “Sözleşme görüşmelerimiz bugün itibariyle işçi lehine sonuçlanarak imzalar atılmıştır. Üyelerimize %37 ‘lik bir zam kararlaştırarak, onların emeklerinin karşılık bulması için mücadele ettik. Öncelikle sözleşmenin tüm üyelerimize, emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sözleşme süresince işçi ve emekçilerin haklarını gözeten ve bizlere destek olan Bahçesaray Belediye Başkanımız sayın Meki Arvas’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle