resim
Avukat Soğanda" Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır" - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Avukat Soğanda” Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Admin | 16 Nisan 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti bir önceki dönem Van İl Başkanı Avukat Zahir Soğanda davamıza olan sadakatimizden hiçbir şekilde taviz vermeyiz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bir televizyon proğramında Başbakanlığı döneminde görevde olan il başkanlarının Ak Partiden istifa etmek istediklerini dile getirdikten sonra ilk tepki Avukat Zahir Soğanda’dan geldi.

Soğanda kuruluşundan bu yana Ak Partiye olan sevdamız her geçen gün katlanarak devam etmektedir.Sayın Ahmet Davutoğlu dün çıktığı bir televizyon kanalında 2016 yılında kendilerinin Başbakanlıktan ve Genel Başkanlıktan İstifa ettiği o dönemki İstanbul il Başkanı Selim Temurci’ya atfen; “bütün il başkanları istifa etmeye hazır” beyanını kesinlikle kabul etmiyorum.

Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin çeşitli kademelerinde şerefle görev yaptım. 2004 senesinde Van Belediye meclis Üyesi seçildim. 2009/11 yıllarında Van il başkan Yardımcısı; siyasi ve hukuki işler başkanı olarak görev yaptım. 2011 genel seçimlerinde 5. Sıra milletvekili adayı gösterildim.
04.07. 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın başbakanlığı ve genel başkanlığı döneminde kendilerinin tensipleriyle Van il başkanı olarak atandım. 20.11.2017 tarihinine kadar bu görevi sürdürdüm. Her dönem Partimin avukatlığını üstlendim. Bu görevlerimin tümünü sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şerefle yaptım.

Kuruluşundan bugüne kadar Partimizin lideri ve bizim liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’dır; bundan sonra da öyle olacaktır. 15 Temmuz akşamı da dediğimiz gibi, bizler Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yanındayız ve AK Partimizin saflarında milletimizin hizmetindeyiz.

Bahse konu 2016 yılındaki iddialardan haberdar olmadığım gibi, böyle bir teklif de kimse tarafından şahsıma yapılmadı; yapılmış olsaydı dahi istifa etmemiz asla mümkün değildi. Sarfedilen bu sözleri kabul etmiyoruz. O dönem AK Parti Van il Başkanı olarak şunu belirtmeliyim ki; hiçbir zaman istifa etmeyi düşünmedim ve o dönem AK Parti Van İl Teşkilatından hiçbir teşkilat mensubumuz istifa etmediği gibi davamıza olan samimi bağlılığımızın sorgulanması da kabul edilemez bir durumdur.

Saygılarımla…

Av. Zahir SOĞANDA

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle