ASKOM Toplantısı Van’da yapıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

ASKOM Toplantısı Van’da yapıldı

Admin | 25 Şubat 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı, Van İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Hakkari, Bitlis, Muş ve Ağrı İl Sağlık Müdürlüklerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Toplantının açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, ASKOM toplantılarının İl genelinde belirli periyotlarda yapıldığını ancak bölgesel anlamda bu yıl kendisinin sağlık müdürlüğüne atanmasıyla ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti.

İlimiz koordinatörlüğünde Hakkari, Muş, Bitlis ve Ağrı illerinin birlikte düzenlediği bu toplantıda Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumu ile ilgili sorunların çözümüne yönelik ortak akıl oluşturmak, fikir üretmek bölgemizdeki iller arasındaki acil sağlık hizmeti ile ilgili sorunları konuşmak ve bunların çözümleri için sizlerle bir aradayız.

Tıpta bilindiği gibi bazı birimlerde mesai kavramı yoktur bunun en iyi örneğini Acil Sağlık Hizmetleri biriminde görmekteyiz; Acil Sağlık Hizmetleri biriminde yaşanacak aksaklıklar tüm çarkı olumsuz olarak etkilemektedir. Buna örnek verecek olursak kritik acil hasta sevklerinde yaşanacak sorunlarda hastalarda komplikasyonlar mortaliteyi azaltmak için inşallah güzel sonuçlara varacağız. Sağlık Bakanlığımız hızlı kaliteli ve gerçekten verimli hızına ulaşabilmek için bizlerinde uyum sağlaması için sizlerle beraber yıl içersinde aralıklarla bu gibi toplantıları yapacağız dedi.

Konuşma sonrasında Van İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Gür, tarafından Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili sunumlar yapılarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, Hakkari İl Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara, illerin ilgili hizmet başkanları, Hastane Başhekimleri ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi ve hastanelerin acil servislerinden sorumlu hekimler katıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle