Asena Türkoğlu Ateş’’Üreten Belediyecilik Modelini Getireceğim’’  - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Asena Türkoğlu Ateş’’Üreten Belediyecilik Modelini Getireceğim’’ 

Admin | 17 Kasım 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Adalet ve Kalkınma Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Asena Türkoğlu Ateş bir kahvaltı salonunda Gazetecilerle bir araya gelerek’’Üreten Belediyecilik modelini anlattı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Asena Türkoğlu Ateş  düzenlediği kahvaltılı Basın toplantısında kentin Ulusal ve Yerek Gazetecileriyle bir araya gelerek projeleri hakında  bilgi verdi.

‘’Daha Güzel Bir Van İçin ‘’sloganıyla yola çıkarak Ak Partiden Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Asena Türkoğlu Ateş’’ İş kadını olarak ve eşiminde  iyi bir bilim adamı olması avantajından faydalanarak hazırladığımız çok yönlü sosyal ve ekonomik projerimizle memleketime hizmet etmeye geliyorum.Sanayici bir iş kadını olarak Dünyada birçok yatırımlarım var.Vanın bir evladı olarak,2016 tarihinden beri yatırımlarımın çoğunu memleketime taşıdım.Ama bu yetmiyor.Hepimizin kanayan yarası işsizliktir.Türkiye’nin en genç ve verimli nüfusuna sahip olmamıza rağmen,işsizlikten dolayı kafelerde gününü geçiren kardeşlerimin durumu içimi acıtıyor.

İnşallah nasip olursa onayınıda aldığımız Kapıköy sınır kapısında  ‘’Serbest Bölge Kurma Projesi’’ sayesinde devasa alanlara yatırım yaparak Van’da tek bir işsiz kişi kalmayacak.

Doğu’nun İncisi Van neden sanayisiyle gelişen Gaziantep Belediyesi gibi olmasın.İş olsun,istihdam olsun aş olsun.En basitinden Türkiye’de bir bebek arabası bile üretemiyoruz.Üretimde ne kadar geri kalmışlığımızı  gösteriyor.Üretim ve istihdam için yola çıktık.

Havacılık ve savunma sanayinde yüksek  teknoloji ürünlerinide kuracağımız sebest bölgede üretimini yapacağız.

‘’Bizlere Aş Lazım’’

Yapılan binalar istihdamı getirmez.Bizlere aş lazım.Üreten ve satan bir Belediyecilik modelinde bahsediyorum.Üretim yaparsak oto park parası veya öğrencilerimizden taşıma parası almamıza gerek kalmaz.

Güzel vanıma ekonomik ve  refah olarak hizmet yapmya geldim.Bunu başarabilmenin tek yolu Üreten ve İhracat yapan Belediyecilik modelini getirmektir’’dedi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle