Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı ve Ulusal Değerlendirme Eğitimi Düzenlendi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı ve Ulusal Değerlendirme Eğitimi Düzenlendi

Admin | 16 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Sağlık Bakanlığı  ve İl Müdürlüğü tarafından Anne sütünün teşviki ve bebek dostu sağlık kuruluşları programı” kapsamında “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı ve Ulusal Değerlendirme ” eğitimi verildi.

Eğitime Van, Batman, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt, Iğdır, Ağrı ve Şırnak’ da görev yapan sağlık personelleri katıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Müdürlüğümüz Eğitimcileri tarafından Elit World hotelin konferans salonunda 8-12 Ekim tarihleri arasında beş gün boyunca “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı ve Ulusal Değerlendirme ” eğitimi düzenlenerek. Eğitime İlimiz ve bölge illerden gelen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve hastanelerin ilgili birimlerinde görev yapan 28 yardımcı sağlık personeli katıldı.

Beş gün süren eğitim sonunda katılımcılara, anne sütü ve emzirme danışmanlığı sertifikası dağıtıldı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer Bilici birer konuşma yaparak anne sütü ve emzirme noktasında düzenlenen eğitimin önemine değindi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle