Aktaş Ailesi, Vefat Eden Çocukları Anısına Kütüphane Kurdu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Aktaş Ailesi, Vefat Eden Çocukları Anısına Kütüphane Kurdu

Admin | 14 Kasım 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Mustafa ve Adalet çiftinin tek erkek evlatları olan ve geçtiğimiz günlerde yakalandığı amansız hastalıktan ötürü hayatını kaybeden Üniversite son sınıf öğrencisi Mesut Veysel Aktaş hatırasına Muradiye Akbulak YBO’da kütüphane kurdu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş, İl Milli Eğitim Özel Kalem Müdürü Hamiyet Aslan Akyürek, merhumun ailesi, okul idaresi ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilen kütüphanenin açılışında duygusal anlar yaşandı.

Kütüphanenin açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, merhum Mesut Veysel Aktaş’a rahmet dilerken, hayırsever aileye de eğitime verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini dile getirdi.

Bu çalışmanın bir örnek teşkil ettiğinden söz eden Şube Müdürü Atlı, “Aktaş ailesinin acısını en derinden yaşıyoruz. Genç yaşta tek erkek evlatlarını kaybetmeleri çok üzücü. Fakat onun hatırasına, onun ismini en güzel şekilde yaşatmaya yönelik yaptıkları bu çalışma takdire şayandır. Hayırseverlerin eğitime katkılarını çok önemsiyoruz. Okul idaresinin bunu en güzel şekilde kullanmasını, kullandırmasını arzu ediyoruz. İnsana kalacak olan da hayırdır. Allah bu tür yardımların devamını nasip etsin” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle