Hoşgeldiniz  

AKPARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI’NDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Admin | 17 Kasım 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Van İl Teşkilatı, il başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu riyasetinde bir araya geldi.


Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu Van/Hoşap doğumlu Vani Mehmed Efendi tarafından 1665 yılında yapılan Vaniköy camisinin birkaç gün önce, bir yangında yanıp kül olmasından duydukları üzüntüyü dile getirerek Vani Mehmed efendi Cami hakkında kısa açıklamalarda bulundu.
İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu; Osmanlı döneminde Van Hoşap’ta doğan Vani Mehmed efendinin İstanbul’a giderek IV. Mehmed döneminde Osmanlının fikir ve düşünce dünyasına önemli katkılarda bulunduğunu ismini taşıyan caminin ise 1665 yılında yapıldığını söyledi.
Dini, içtimai ve siyasi meselelerde derinlikli görüşleri bulunan Vani Mehmed efendiye, Sultan IV. Mehmedin eskiden Üsküdar yakınlarındaki bir semti bağışladığını ve Boğaziçi’nde bulunan bu semtin daha sonraları onun ismiyle Vaniköy diye anıldığını, payitaht İstanbul’da Vani ismiyle bir semtin bulunmasının Vanlılar için iftihar vesilesi olduğunu belirterek, Vanlı bir âlimin dini, kültürel ve sosyal hayatımıza katkılarından dolayı minnettar olduklarını belirtmiştir
Bu arada yangında kül olan camii ile ilgili AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter hesabından yapmış olduğu “ Vaniköy Camimizi Inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız” şeklindeki açıklaması biz Vanlıları mutlu etmiştir.
AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Van halkı adına şükran duygularımızı sunuyoruz” açıklamasını yaptı.


Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle