Hoşgeldiniz  

AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI 2023 HEDEFLERİNİN İLK STARTI HACIBEKİR MAHALLESİNDE VERDİ

Admin | 21 Kasım 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti) Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, beraberindeki başkan yardımcıları Ferhat Atacan, Abdurrahman Çohaz, Osman Türkmen, Sinan Başak, AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Etem Görgülü ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Mahalle Başkanı Cihat Özer ile Hacıbekir Mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi.


Türkmenoğlu ve beraberindeki heyeti, mahalle muhtarı Fazıl Kurt, Marünüs Aşireti Kanaat Önderlerinden Fethi Kurt, muhtar azaları Fikri Şeker, Tayyip Biçer ve farklı aşiretlere mensup temsilciler karşıladı. Hacıbekir Mahallesinin sahip olduğu sorun ve sıkıntıları öğrenmek, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve hasbihal etmek amacıyla gerçekleşen ziyarette Türkmenoğlu ve beraberindekiler, sıcak karşılamadan dolayı mahalle muhtarına ve yanındakilere teşekkür etti. AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve heyetinin gerçekleştirmiş olduğu ziyarettten dolayı çok memnun olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Fazıl Kurt da Türkmenoğlu’na teşekkür etti.

“YATIRIMLARI İNŞALLAH HEP BİRLİKTE GETİRECEĞİZ”
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, kendisine ve heyetine karşı sergilenen sıcak karşılamadan dolayı çok memnun olduğunu belirterek: “AK Parti hükümeti döneminde vatandaşlarımıza yaşlılık maaşı, engelli maaşı, çocuk desteği, hasta bakıcı desteği, gıda desteği ve kömür yardımı yapılmıştır. Hacıbekir mahallesini de çok iyi bildiğim için birçok kardeşimizin de bu desteklerden faydalandığını biliyoruz. Yani devletimizin, bizim AK Partinin en önemli özelliklerinden birisi ‘insanı yaşatki devlet yaşasın’ vurgusurdur. Hizmet noktasında da buraya gerekli yatırımları inşallah hep birlikte getireceğiz. Diyalogla getireceğiz, ne kadar çok diyaloglarımız güçlü olursa o kadar dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin de o kadar güçlü olacağını vurgulamak istiyorum. İnşallah bu bizim bir başlangıcımız olur, onun için burada bulunan değerli dostlarımızın da bizi bu şekilde sıcak karşılamalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TALEPLER SIRALANDI
Türkmenoğlu’nun yapmış olduğu konuşmadan sonra söz alan Hacıbekir Mahalle Muhtarı Fazıl Kurt ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bu buluşma bir ilk ve bundan sonraki dönemlerde daha fazla bir araya gelmek nasip olacaktır inşallah. Gelişiniz bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir ve çok sevindirmiştir. İnşallah diyaloğumuz daha sık devam edecektir.”
Daha sonra mahallenin sahip olduğu sorunları Türkmenoğlu’na aktaran Kurt, şöyle devam etti: “ Malum pandemi sürecini yaşıyoruz. Şuan bu hastalık olmasaydı sizleri yüzlerce kişi ile beraber karşılayacaktık ama şartlar şuan bunu gerektiriyor. Mahallemiz Van’ın 2’inci büyük mahallesidir, mahallemizin sorunları çok, hizmet yok, yollarımız başta olmak üzere birçok eksiğimiz var. Eğitim konusunda okul ihtiyacımız bulunmakta, şuan mahallenin geneli çocuklarını Dumlupınar okuluna gönderiyor. Sayı çok fazla olduğu için yetmiyor, 3 bin öğrencisi var, en az 1 kilometre uzaklıktan çocuklarımız buraya geliyor Evi 2-3 kilometre uzak olan öğrencilerimiz de var. Bu anlamda sizden özellikle ilk talebimiz mahallemize bir okulun daha yapılmasıdır. Yine bizim için bir hayal olan doğalgazın mahallemize gelmesi bizi çok sevindirdi ancak mahallenin tümüne serimi yapılmadı, bunun tamamlanmasını istiyoruz. Diğer bir eksiğimiz de sağlık ocağımız var ama yetersizdir, yerimiz de mevcuttur, mahalle nüfusuna yetecek bir sağlık ocağının yapılmasını talep ediyoruz. VASKİ ile ilgili sorunlarımız var, doğalgaz çalışmasından sonra oluşan su patlakları var, bunların onarımını vatandaşların faturalarına yansıtmak istiyorlar, vatandaşlarımız bu durumdan çok rahatsız. VEDAŞ ile ilgili sorunlarımız var, bunların çözüme kavuşturmasını istiyoruz. Özellikle sayaçların direklere taşınması konusu bizleri rahatsız eden bir durumdur, bu konuda yardımcı olmanızı istiyoruz. İnşallah bundan sonra bir birmizi daha sık göreceğiz, sizden umudumuz var, siz bu mahallenin dertlerine deva olacaksınız. Gelmeniz bizi çok sevindirdi, çok memnun olduk, çok teşekkür ediyoruz.”

“MAHALLELERİMİZİ AK BELEDİYECİLİKLE BULUŞTURMALIYIZ”
Muhtardan sorunları dinleyen Türkmenoğlu ise şöyle konuştu: “Sizin bu anlattıklarınızın bir kısmı yerel yönetimleri ilgilendirir yani yerelde çözülecek konulardır. Yerel belediye şuan da kimdedir? AK Partinin elinde değil. Elinde Tuşba ve Edremit var, 2 belediyemiz var; İpekyolu ile Büyükşehir tamamen kayyumdadır. Ne bizim bir belediye meclis üyemiz var ne de karşı tarafın bir meclis üyesi var. Belediyelerimizdeki kaynaklarımızın gayri resmi alanlara gittiği belgeleri ile ispatlanmış. Bu kaynakların gayri meşru yerlere harcandığı için bu konuda İçişler Bakanlığımızın talimatıyla büyükşehire ve İpekyolu’na kayyum atanmıştır. Şimdi görevde olan kayyumdur, biz sizin taleplerinizi kayyuma söyleriz ama beni sorgulaman için öncelikle benim siyasi partimin belediyesi olması lazımdı burada. Ne zamanki AK Partinin belediyesi geldi, size hizmet getirmediyse o zaman gelin yakama yapışın. Yani AK belediyecilik hizmeti almak istiyorsak mahallemizi AK belediyelerle buluşturmalıyız. Huzurlu ve mutlu bir yaşam sergilemeniz için biz Hacıbekir Mahallesine ne istiyorsanız yapmaya gayret göstereceğiz.”
Ziyaret daha sonra vatandaşalrın da katılımıyla gerçekleşen sohbet eşliğinde sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle