AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI 2020 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI 2020 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Admin | 28 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Milletvekillleri MKYK Üyesi, Osman Nuri Gülaçar, Abdullahad Arvas, İrfan Kartal, İl Koordinatörü Alaattin Parlak, İlçe Teşkilat Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


Ak Parti Van İl Başkanlığının telekonferans yöntemiyle 2020 değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ’’ covid-19 sürecinin başlamasıyla birlikte dijital ortamda 48 bin vatandaşımıza ulaştık. İrtibat kurduğumuz bu grup tamamıyla 65 yaş üstü olan büyüklerimizdi. Ayrıca 80 bin sms ile halkımıza ulaşarak her daim yanlarında olacaklarımızı söyledik. Kadın Kolları vasıtasıyla 16 bin kişiyle bir araya geldik. Ülkemizde Covid-19 salgınının baş göstermesi üzerine şehrimizin her bir köşesine Gençlik kollarımız aracılığıyla salgından korunma ilanlarını astık. Saydığım bu çalışmaları Mart ve Haziran ayları içerisinde gerçekleştirdik. Salgın yasaklarından sonra normalleşme döneminde yani Haziran ayı itibari ile yüz yüze görüşmelerimizi icra ettik. Bu arada Türkiye’de bir rekor kırarak 45 bin yeni üye çalışmasını yaptık.
2021 yılının Ak Parti için altın yılı olacağını belirten Türkmenoğlu, Allah’ın izniyle Covid-19 hastalığını bertaraf ettikten sonra aktif saha çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yaparak halkımızla gönül köprülerimizi kuvvetlendireceğiz. Konuşmasını sonunda 2020 yılında yapılan başarılı çalışmalarla ilgili olarak başta İl Koordinatörümüz Alaattin Parlak beye, Milletvekillerimize, İlçe başkanlarımıza, Belediye başkanlarımıza ve cefakar teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum’’ dedi.
İl başkanı Kayhan Türkmenoğlu’dan sonra söz alan İl Koordinatörü Alaattin Parlak; Öncelikle TBMM Bütçe görüşmeler yapan büyük çalışmalar yapan 3 Milletvekilimize teşekkür ediyorum.2021 yılında neler yapılacağı ilerleyen günlerde konuşacağız. 2021 yılı partimiz için önemli bir yıldır. 2023 yılı hazırlığını şimdiden başlatıp 81 İl için hazırlayacağımız eylem planıyla Allah’ın izniyle 2023 seçimlerini zaferlerle neticelendireceğiz. Van özelinde hazırlığını yaptığımız eylem planını Şubat ayı içerisinde hayata geçireceğiz. Van İl teşkilatlarımızın yaptığı başarılı çalışmalar için Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu nezdinde teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum’’ konuşmasını yaptı.
Alaattin Parlak’ın konuşmasının akabinde Van Milletvekili MKYK üyesi Osman Nuri Söz alarak 2020 yılı çalışmalarında cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olan Van İl teşkilatına teşekkür ederek her yönüyle teşkilatımızın yanındayız. Bütçe görüşmeleriyle ilgili olarak bilgi veren Gülaçar Covid-19 hastalığı aşı vurulması ve alınan koruma tedbirleriyle Allah’ın izniyle Nisan ayı sonunda bitecektir dedi.
Konuşmasına, bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımızla birlikte siyaset yapmanın kendisine verdiği huzur, güven ve mutluluğu dile getiren Gülaçar, bizler her zaman Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda siyaset yapan milletvekilleri olarak çok gururluyuz. Mutluyuz. Allah’a şükürler olsun ki böylesi bir zaman da siyaset yapıyoruz diyerek, son verdi.
Milletvekili İrfan Kartal Van teşkilatının 2020 çalışmalarında gösterdiği performans için teşekkür ettiği konuşmasında bütçe görüşmelerinin hayırlı olmasını diledi ve salgın hastalığa karşı halkımızın ve teşkilat mensuplarımızın dikkatli davranış göstererek hastalığın atlatılmasına yardımcı olmasını istedi.
Daha sonra söz alan Van Milletvekili Abdulahad Arvas Van yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili olarak kendilerinin Ankara’da 3 milletvekili olarak çalışmalar yaptıklarını, tarım ve hayvancılık, turizm, sağlık, enerji ve madencilik alanlarında önemli kararlar aldırdıklarını ve bunlara dayalı yatırımların hızla sürdüğünü belirtti. Erciş başta olmak üzere Çaldıran ve diğer ilçelerimize yapılan hastahaneler en kısa sürede faaliyete geçecektir.
Vanın gelişmesi ve büyümesi işsizliğin azaltılarak yok edilmesini sağlar, bizler Van milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Van’ı tarım ve hayvancılığın merkezi yaptık. Bu çalışmalarımızı basınla ve kamuoyuyla her zaman paylaştık Van kamuoyu bizlere teşekkür ederken aracı kurumlarımızın temsilcileri bizlere teşekkür dahi etmediler. Ayrıca Türkiye çapında jeotermal sanayine uygun olan 14 kentin arasına çabalarımızla Van’da dahil ettik. Bundan böyle jeotermal sanayi Van’da gelişecektir.
Konuşmasının sonunda milletimizin emanetine zarar vermeden, harama ve çamura bulaşmadan siyaset yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz sözlerini sarf etti.
Konuşmamaların sonunda söz alan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman belediye çalışmalarından örnekler vererek gönül belediyeciliğinin ilkeleri doğrultusunda hemşerilerimize hizmete devam edeceğiz dediler.
İl tanıtım ve medya başkanlığı tarafından yapılan konuşmada ise, gerek milletvekillerimizin Ankara çalışmalarının ve gerekse belediye başkanlarımızın çalışmaların, ancak İl Başkanlığının Web sitesi, facebook, Twitter ve instagram hesaplarına bildirilmesiyle topluma aktarılmasının faydalarından bahsetti. İletişimin basından önce, il Başkanlığı hesapları üzerinden paylaşılmasının 2021 yılı için olmazsa olmaz olduğunu belirten medya başkanlığı hesap takiplerinin iyi sonuç doğuracağını söyledi.
Kapanış konuşmasında söz alan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu Covid-19 salgını sebebiyle vefat edenler için Fatiha okuttu. ‘’Katılımcılara teşekkür ederek toplantı sona erdirdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle