resim
Ak Parti Van Edremit Mahalle Sorumlusu Murat Durmaz'dan 15 Temmuz Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Ak Parti Van Edremit Mahalle Sorumlusu Murat Durmaz’dan 15 Temmuz Mesajı

Admin | 14 Temmuz 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Ak Parti Van Edremit İlçe Mahalle Sorumlusu Murat Durmaz 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 3. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.


Mahalle sorumlusu Durmaz mesajında ” Geçmiste darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir vahşi darbeleri yaşamak istemeyen milletimiz, büyük bir sağduyu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki girişimi engelleyerek bayrağına, iradesine, demokrasisine ve hepsinden önemlisi geleceğine sahip çıkmıştır. Tarihte birçok örneğine tanık olduğumuz bu direniş milli kimliğimizin birlik duygumuzun en önemli göstergesidir. Bu tür anti demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan Yüce milletimiz, vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir. Yüce milletimiz bu azim ve kararlılığı ile milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle, dikkatle içten sahip çıkmıştır. Bu girişim bizim temel hak ve özgürlerimizi, bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet, kurumlarımıza, meclisimize ve dolayısıyla millet iradesine yapılan bu teşebbüse karşı halkımız kahramanca ülkesini savunmuş ve canı pahasına iradesine sahip çıkmıştır. Aziz milletimiz onurlu duruşunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu vesileyle demokrasiye sahip çıkan, egemenliğini korumak için canını veren 246 şehidimizi ve yüzlerce gazimizi saygıyla yad ediyorum. Allah bir daha bu asil millete böyle kara bir gece yaşatmasın.
Durmaz ” Ak Partinin kuruluşundan bu yana nasıl davamıza sahip çıktıysak bu günde ” AYNI AŞKLA” sonuna kadar liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürüyerek davamıza sahip çıkacağız ” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019