Hoşgeldiniz  

Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Başdinç’ten Yunan Vekile Sert Tepki!

Admin | 31 Ocak 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç Türk bayrağını yırtan yunan vekile sert tepki verdi.
Geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlemontosu Genel Kurulu’na katılan Yunan vekil Türk bayrağını küstahça yırtmıştı. Türkiye’nin dört bir yanında Yunanistan’a tepki yağarken AK Parti Van Tuşba İlçe Başkanı Nuri Başdinç sert tepkide bulundu.
Brüksel’de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda Yunan Milletvekili Ioannis Lagos’ın Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk bayrağını yırtmasına AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Başdinç sert tepki göstererek, “Bu küstah davranışı sergileyen aciz ve şımarıklar, bayrağımıza saldıran elleri dün nasıl kırmış isek, bugün de aynısını ve hatta fazlasını yapacağımızı çok iyi bilmeliler.” dedi.  
“Bağımsızlığımızın sembolü Ay Yıldızlı şanlı Türk Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir” diyerek açıklamasında şu ifadelerle sürdürdü. “Irkçı, aciz, şımarık Yunan vekil küstah bir harekette bulundu. Haddini bilmeyen bu kişiye karşı devlet olarak gereken karşılık verilmiştir. Türkiye olarak biz kimsenin bayrağına saygısızlık yapılmasını doğru bir yaklaşım olarak görmeyiz. Herkesin de bu  düşünceye sahip olması gerekmektedir. Dolayısyla bu küstahlığı yapan aciz vekile Avrupa Parlamentosu da haddini bildirmelidir”şeklinde konuştu.
 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle