resim
Ak Parti Tuşba Başkanı Başdinç'ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Ak Parti Tuşba Başkanı Başdinç’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Admin | 17 Mart 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Ak Parti Van Tuşba İlçe Başkanı Nuri Başdinç 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Başdinç , yayımladığı mesajında “milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destan olduğunu söyledi.
Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destan olduğunu belirten Başkan Başdinç “18 Mart bu topraklarda yaşanan kutsal bir direniştir. Çanakkale direnişi milli iradenin ta kendisidir. Anadolu’nun yiğit delikanlılarının, kendisini feda ettiği bir destanın adıdır. Milli iradenin şahlanışıdır. Yedi düvele bir meydan okumadır. İstiklale aşık bir milletin evlatları, özgür, bağımsız güçlü bir Türkiye için şahadete koştular. Kanlarıyla bu toprakları mukaddes kıldılar. İslam’ın yurduna namahrem eli değmesin, ezanlarımız susmasın, ebedi benim yurdumda inlemeli dediler. Boşuna ölmediler, güçlü, özgür büyük bir ülkenin evlatları olarak büyük bedeller ödedik. Yeniden var olduk. Çanakkale Savaşları, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır ki dönemin güçlü ve donanımlı ordularına karşı koyuşun, kararlılığın simgesidir Çanakkale Zaferiyle 105. Yıldönümünde, bağımsız bir ülkede hayat bulmamızı sağlayan kahramanları, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019