Hoşgeldiniz  

Ak Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Turan Avcı Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Admin | 02 Aralık 2018 | Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Turan Avcı Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Edremit Belediye Başkan A. Adayı Avcı mesajında ” Engelli olmak, hiçbir zaman hayatın içinde olmak için engel değildir. Şüphesiz ki engelli vatandaşl,arımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları Ülkemizin güçlenmesine katkıda bulunacaktır.

Engelli vatandaşlarımızın, sadece ‘Engelliler Günü’nde hatırlanması elbette engelli vatandaşlarımıza yapılacak en büyük haksızlıktır.
Çünkü onlar hayatın içinde her gün varlar ve toplumsal hayatta iç içe yaşamaktayız. Ancak; 3 Aralık Engelliler Günü’, senede bir gün de olsa engelli vatandaşlarımızın; sorunlarının gündeme getirilmesi, kendilerine tanınan haklardan ve fırsatlardan eşit şekilde ve en üst düzeyde yararlanması, yaşam kalitelerini yükseltecek maddi, manevi ve yasal imkânlara sahip olmalarının sağlanması, her birey gibi onların da kendi hayatlarını bağımsız ve iyi şartlarda yaşama hakkı elde edebilmeleri gibi hususlarda toplum, devlet ve hükümet yetkilileri nezdinde seslerini duyurmaları ve farkındalık yaratılması açısından çok önemlidir.

İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan engelli vatandaşlarımızın daima yanlarında ve desteğinde olduğumuzu belirterek, Dünya Engelliler Günü’nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019