Ak parti Bahcesaray İlçe Başkanı Cumali SABIRLI ' dan 12 Eylül 1980 Darbesi Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Ak parti Bahcesaray İlçe Başkanı Cumali SABIRLI ‘ dan 12 Eylül 1980 Darbesi Mesajı

Admin | 11 Eylül 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Başkan SABIRLI , 12 Eylül 1980 darbesinin 39’uncu yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.
Darbeler, gelişmekte olan ülkeleri, hedeflerinden alıkoymak için iç ve dış mihraklar tarafından tertiplenen kirli tezgahlardır. Geçmişte askeri darbelerle sık sık demokrasisi sekteye uğrayan ülkemiz, AK Parti dönemiyle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan cesur adımlarıyla bu makus talihini yenmiş ve tarihin seyrini değiştirmiştir.

Şiddetle kınıyorum

39 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır.
Başkan SABIRLI ; Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti. 12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmişti. Yıllarca evlatlarını arayan onları yaşlı gözlerle bekleyen karanlığın başlangıcı olan 12 Eylül 1980 darbesini şehit ailesi olarak şiddetle kınıyorum.

12 Eylül Askeri Darbesi´nin ve yarattığı olumsuz tablonun ve acı tecrübelerin, yeni nesillere mutlaka aktarılması gerekliliğinin de önemine vurgu yapan Başkan SABIRLI sözlerini; Seyyit Ahmed Arvasi´nin dediği gibi Emperyalizmin ülkemizi din ve mezhep kılığındaki sızma faaliyetlerine karşı uyanık olunmalıdır. Allah bir daha bu millete; 27 Mayısları, 12 Eylülleri, 28 Şubatları, 15 Temmuzları bu millete yaşatmasın. Demokrasimiz ugruna Ülkemiz ugruna şehit olanları saygı ve rahmetle anıyor 39 yıl önceki karanlık geceyi sergileyenleri şiddetle kınıyorum rabbim bu ülkenin başına Birdaha o karanlık günleri yaşatmasın yaşasın Demokrasi yaşasın kardeşlik..

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle