ACININ İDEOLOJİ OLMAZ - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

ACININ İDEOLOJİ OLMAZ

Admin | 03 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, sorularımıza içtenlikle cevaplar verdi. Koç, Ağustos ayında Giresun’un Dereli İlçesin de selden mağdur olan berber ve kuaför esnaflarımızın acılarına ortak olmak için selden zarar gören yedi dükkanı A dan Z ye kadar dayadık döşedik her türlü araç ve gereçlerini sağladık.

Van’dan kalkıp oralara gittik. Yardımlar için kendi oda esnaflarıma, Van Valisi Sn. M. Emin Bilmez beye Ak Parti İl Başkanı Sn. Kayhan Türkmenoğlu’na teşekkür ediyorum dedi. Onların acılarına ortak olduk. Daha sonra Giresun Valiliğini, Emniyet Müdürlüğünü ve esnaf odalarını ziyaret ettik. Van Giresun arasında kardeşlik köprüsü oluşturduk. Bir soru üzerine Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, Pandemi döneminde biz Van esnafları olarak 80 gün kapalı kaldık. Van Milletvekillerinden hiç kimse odamızın kapısını çalmadı. Adeta kaderimiz ile baş başa kaldı. Oysa meslek odaları siyasetin aynasıdır. Dar ve kısıtlı imkanlarımıza rağmen 11 Mayıs da esnaflarımıza cerrahi maske ve siperlik dağıttık, bu konuda katkısı olanlara da teşekkür ediyorum dedi. Pandemi döneminde Edremit İlçe Belediye Başkanı İsmail Say bu ilçede bulunan esnaflarımıza yardım kolileri dağıttı. Ayrıca Tuşba İlçe Kaymakamı sn. Meral Uçar Arpa hanım da o zorlu süreçlerde bizlere her türlü yardımlarda bulundular şahsım ve esnaflarım adına katkıda bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Üzülerek ifade ediyorum bu zorlu süreçlerde Tuşba Belediyesinden hiç bir katkı görmedik.

KAYIT DIŞI ESNAF… Pandemi sürecinde de olsa kayıt dışı ve korsan esnaflara asla geçit vermeyeceğiz. Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi Tuşba Belediyesinden tek isteğim kayıt dışı esnaflara geçit vermesinler bu konuda adı geçen belediyeler ile ortak çalışma içerisindeyiz. Bunun aylarca mücadelesini veriyorum. İlçe ilçe mahalle mahalle takip ediyorum dedi. Bir soru üzerine Oda Başkanı Veysel Koç, Edremit, İpekyolu, Tuşba İlçesi sağlık müdürlükleri esnaflarımıza ücretsiz olarak covit 19 testi yaptılar. Bu konuda İlçe sağlık müdürlerine teşekkürü bir borç bilirim.. Bir soru üzerine Veysel Koç, pandemi dönemi boyunca mağdur olan esnaflarımız devletten yeterli anlam da kredi desteği görmedi. Esnaflarımız için verilen kredi vaatleri maalesef sözde kaldı…!.her zaman sosyal medya üzerinden, basın yoluyla esnaflarımız ile iletişim halinde olduk. Devletin almış olduğu pandemi önlemlerini onlarla paylaştık. Yeni alınan tedbirler sonucu sabah 10.00 akşam 20.00 arası halkımıza hizmet veriyoruz. Her zaman olduğu gibi randevu sistemi ile çalışıyoruz. Maske, mesafe, hijyen, tek kullanımlık havlu. İnşallah tüm ülke olarak elbirliği ve tedbirler ile bu virüsü atlatmış olacağız dedi. Şahsım ve yönetimde bulunan arkadaşlarım adına pandemi dönemin de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum hasta olanlara da acil şifalar… Haber: Süleyman Çelebi/ Van…

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle