resim
27.Dönem CHP Van Milletvekili Adayı Fahrettin Çuyrak’tan  Kurban Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

27.Dönem CHP Van Milletvekili Adayı Fahrettin Çuyrak’tan  Kurban Bayramı Mesajı

Admin | 20 Ağustos 2018 | Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+27. Dönem CHP Van Milletvekili adayı Fahrettin Çuyrak Kurban Bayramı öncesinde bir mesaj yayımlayarak tüm Van  halkının ve İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.

Bayramlar  barışın ve kardeşliğin sembolü olduğu belirtilen açıklamada Çuyrak şu ifadelere yer verdi “Kurban Bayramı’na tekrar kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kurban Bayramı bizler için her zaman özel bir yerde bulunmuştur. Bu yıl da Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam Coğrafyası’nda umutların yeşermesi ve kaosun bitmesi en büyük temennilerimizin arasında yerini almaktadır.

Başında da belirttiğim gibi bayramlar küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir. Ülkemiz maalesef bu mübarek günlerde ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve bu kötü emeller üzerine tekrar sahneye konmaya çalışılan hain oyunları tekrar görmüştür. Ama milletimizin feraseti ve inancımız gereği, asla kafire izin verilmemiş, oyunlar da kahramanca bozulmuştur. Ülkemizde yaşayan her fert Devletinin selameti için kendini ortaya atmış, bölünme, yok etme ve dinimizi elimizden alma gayretlerini boşa çıkarmıştır. Terörle ve cana kıymak suretiyle yapılmak istenilenlere Hz. İbrahim’in fedakarlığıyla vatanın evlatlarınca cevap verilmiştir.

Güçlü Türkiye hedefiyle tüm İslam ülkelerinde Kurban Bayramları, bayram tadında, savaş olmadan geçecektir. Güçlü Türkiye sayesinde masum halklar ölmeyecek, çocuklar geleceğe umutla bakacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek  Kurban Bayramının   Milletimize İslam Alemine ve kıymetli Vanlı hemşehrilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim.”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle