24 HAZİRAN'DAN 31 MART'A - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

24 HAZİRAN’DAN 31 MART’A

Ercan ULUTAŞ | 07 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Ercan ULUTAŞ
eulutas@yerelvanhaber.comGüzel ülkemizde ne çok alıştık, alıştırıldık seçimlere.

Siyaset; istesek te istemesek te hayatımızda hep var oldu. Ne kadar sorunumuz, ne kadar problemimiz olsa bile gündemlerimizin başında hep siyaset geldi.

Bu noktada yine bir seçim arefesindeyiz. 31 Mart’da yapılacak yerel seçimler dolayısıyla siyaset arenası oldukça hareketli. 

24 Haziran’ da yapılan genel seçimleri daha unutmamışken 31 Mart yerel seçimleri kapımızı çaldı! 

Başta da belirttiğim gibi istesek te istemesek te politika ve siyaset hep hayatımızda, demokrasinin sihirli kutusu sandık hep karşımızda. 
Yerel seçimlere bir aydan daha kısa bir süre kaldı.
Sandık bu sefer belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar için kurulacak. Hal böyle olunca toplumun tüm kesimlerini kapsayan bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. 

Gerek partiler olsun gerek muhtarlar olsun dileyen her kesim ve kişiler kanunların kendilerine verdiği demokratik haklar çerçevesinde çalışmalarını özgürce yapmaktadırlar. 

İşin güzel tarafı ise şimdiye kadar en ufak bir tatsızlık yaşanmadı, her hangi bir kavga ve gürültü duyulmadı. Tabi devletimizin her zaman her türlü güvenlik tedbirini aldığını ve alacağını gayet iyi biliyoruz. Yine de ülkemizde böyle huzur ve sükunet ortamında seçimlere gidilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. 

Bir diğer güzel konu ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda görüntü ve gürültü kirliliğine sınırlamalar getirilmesi ile birlikte artık eski nahoş ve göze hoş gelmeyen manzaralar tarihe karışmış oldu.

Temennimiz ise bireylerin 31 Mart’ da hür ve özgür iradeleri ile sandıkta tercihlerini kullanmalarıdır. Çünkü bu memleket bizim projeleri olan siyasetçileri sorgulamak kararımızı ona göre vermek ise en doğal hakkımız bizim…

Kalın sağlıcakla…

Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle