2019 Yılı Dünya Su Günü Kompozisyon ve Resim Yarışması Sonuçlandı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

2019 Yılı Dünya Su Günü Kompozisyon ve Resim Yarışması Sonuçlandı

Admin | 22 Mart 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürlüğü tarafından suyun önemine dikkat çekmek amacıyla Van genelinde yapılan “Kimseyi Geride Bırakmamak” temalı kompozisyon ve resim yarışması sonuçlandı.

Uluslararası Dünya Su Günü’ nün bu yıl ki teması olan “Kimseyi Geride Bırakmamak” adı altında DSİ tarafından Van ilinde yarışma yapıldı.

22 Mart Dünya Su Günü’ne dikkatleri çekmek amacıyla yapılan kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Van Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürü Yunis Şenol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Mahir Arslan, DSİ Destek Hizmetleri Şube Müdürü Murat Avcı, DSİ Strateji Geliştirme Şube Müdürü Savaş Şenol, DSİ Tanıtım ve Halkla İlişkiler Şefi Hafize Aydınay tarafından ödüller verildi.

Van Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürü Yunis Şenol, 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili yapılan yarışma ile genç nesillere suyun önemini aşılamak olduğunu belirterek, bu yılki temanın da ‘Kimseyi Geride Bırakmamak” olduğunu söyledi.

Şenol, “Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. 2019 yılının teması “Kimseyi Geride Bırakmamak”dır. Her yıl gerçekleştirilen bu kutlamaları Birleşmiş Milletler (UN) organize etmektedir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü” nedeniyle “Kimseyi Geride Bırakmamak” konulu kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmektedir. Bizlerde DSİ olarak bu yarışmayı bölge bazında (Van, Muş, Bitlis, Hakkari) illerinde düzenliyoruz. Bu sayede konunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılması sağlamış oluyoruz. Ayrıca dereceye girecek eserler Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amaçlanmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Van Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürü Yunis Şenol, beraberindekilerle Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Güzin Dinçkök İlk-Ortakolu’nu ziyaret ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle