1500 Adet Zenginleştirilmiş(Z) Kütüphanesi Açıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

1500 Adet Zenginleştirilmiş(Z) Kütüphanesi Açıldı

Admin | 21 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nce İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yaptırılan Zenginleştirilmiş (Z) Kütüphane törenle hizmete açıldı.

Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cemil Öztürk, Belediyemizce ilçe genelinde 10 okulda yapılan Z kütüphanelerin büyük ilgi gördüğünü belirterek, zincirin üçüncü halkası olan İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Z kütüphanesinin modern görünümü ve kullanışlılığı ile fark yaratacağını söyledi.

Öztürk, “Oku ile başlayan bir dinin mensuplarıyız. Bizimde bu anlamda eğitime desteğimiz devam edecek. Okumak, ilim edinmek, bilim sahibi olmak önemli diye düşünüyorum. Çünkü dünyada en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olan güçlü durabiliyor, güçlü toplum olabiliyor. Biz de bu doğrultuda İpekyolumuzda hedeflerimize ulaşmak için böyle yerleri öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin kullanımına sunuyoruz” derken, Z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphanelerin bu açıdan önemini vurguladı.

Bugün hizmete açılan Z kütüphanede; 1 adet duvara monte OKU şeklindeki kitaplık, 1500 adet kitap, 1 adet dünya konseptli kitaplık,2 adet duvar tipi ağaç kitaplık, 2 adet duvar kitaplık, 1 adet ağaç form orta kitaplık, 5 adet kare masa, 1adet çeyrek daire kitaplıkla bitişik üçlü bilgisayar masası,1 adet çeyrek oval banko, 16 adet sandalye,1 adet altılı duvar pano seti bulunuyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle